Nastavitev zasebnosti

Naša spletna stran uporablja tehnologijo “piškotkov” (cookies), da lahko razločujemo med obiskovalci in izvajamo statistiko uporabe spletne strani. To nam omogoča sprotno izboljševanje delovanja strani. Uporabniki, ki ne dovolijo zapisa 'piškotka' naše strani v svoj računalnik, bodo ob pregledu spletne strani prikrajšani za nekatere od njenih funkcionalnosti (ogled videa, komentiranje preko Facebooka ipd.). Piškotki so majhne datoteke, ki jih sistem obiskane spletne strani zapiše na vaš računalnik. Tako vas sistem ob naslednjem obisku strani lahko prepozna.

Skok na vsebino strani

Projekt: Videokonferenčno komuniciranje

DATUM OBJAVE 30. maj 2002
VIR Mestna občina Nova Gorica - Direktor občinske uprave

Mestna občina Nova Gorica je koncem lanskega leta ( 2001 ) temeljito obnovila Stekleno konferenčno sobo v stavbi občinske uprave. Steklena soba je od takrat naprej namenjena delovnim sestankom, ter predvsem multimedijskim predstavitvam, ki se tudi v občinski upravi vse bolj uveljavljajo. Občinska uprava se spreminja iz oblastnega organa v servis storitev za občane, pri čemer prihaja v ospredje uporabniška orientacija uprave. V pomoč pri tem so lahko sodobne komunikacijske in informacijske tehnologije ( internet, CD romi, multimedisjki projektorji ...)

Kot zaključni del obnove smo pred kratkim nabavili še videokonferenčno opremo, s čimer je steklena sejna soba popolnoma pripravljena na najzahtevnejše sestanke, predstavitve, izobraževanja in druge dogodke za skupino do 25 udeležencev.

Ker so videokonferenčni sistemi v Sloveniji še dokaj neuveljavljeni, še posebej to velja za javni sektor, smo zasnovali projekt videokonferenčnih povezav tudi z nekaterimi drugimi občinami po Sloveniji. Tako so se nam pridružile občine Šempeter-Vrtojba, Kamnik ter Velenje, ki so po nam znanih podatkih ta trenutek edine slovenske občine, ki se povezujejo z videokonfernečno tehnologijo.

Občinam sta se pridružila še inštitut IPMIT ter Urad za lokalno samoupravo v okviru Ministrstva za notranje zadeve.

Dobavitelja opreme sta bila Esotech iz Velenja ter Iskrateling iz Kranja, ki se tudi dejavno vključujeta v sam projekt.

Videokonferenča povezava je kvaliteten nadomestek za ( "fizičen" ) sestanek, v kolikor so sodelujoči v naprej seznanjeni z vsebino in na videokonferenco dobro pripravljeni. Lahko prihrani marsikatero pot in s tem znižuje stroške sestankovanja. Za same slovenske občine pa pomeni dodaten ( učinkovit in atraktiven ) način medsebojnega komuniciranja.

Uprava Mestne občine Nova Gorica je v enomesečnem poskusnem testiranju opreme uspešno vzpostavila 16 videokonfernečnih povezav z različnimi partnerji, največ seveda z ostalimi občinami po Sloveniji.

Obet je, ko bo v videokonferenčne povezave vključenih še več občin, da bo slovenska lokalna samouprava še učinkovitejša in medsebojno bolje povezana, informirana in usklajena. Videokonferenca ni namreč zgolj "telefon s sliko sogovornika", temveč dinamično sredstvo medsebojnega komuniciranja! Hkrati pa videokonferenca omogoča vse bolj uveljavljeno izobraževanje na daljavo, zelo primerno tudi za uslužbence zaposlene v občinskih upravah.